آموزش تصویری سیم کشی کولر آبی

ابتدای کار باید متذکر شوم که اگر سر رشته ای از برق کشی ندارید از یک متخصص بخواهید تا سیم کشی کولر شما را انجام دهد چون برق به شدت خطرناک است هم امکان برق گرفتگی هست و هم اتصال و آتش سوزی.

کولر آبی یک کلید دارد که داخل اتاق نصب می شود و با یک کابل ۴ رشته ای مفتولی با خود کولر در ارتباط است . کلید های کولر اشکال مختلفی دارد که در تصویر زیر مشاهده می کنید. ولی همه آنها دارای سه دکمه یا همان پل هستند .

دکمه دور کند و تند که اکثرا به رنگ سبز است و برای دور کند شکل پروانه ۲ تایی و دور تند پروانه ۴ تایی دارد.

دکمه موتور که به رنگ قرمز است و جهت روشن کردن موتور استفاده می شود.

دکمه پمپ آب به رنگ آبی که شکل قطره آب یا شیر آب دارد و جهت روشن کردن پمپ آب و خیس کردن پوشالها مورد استفاده قرار می گیرد.

کلید های کولر آبی

کلید های کولر آبی

برای سیم کشی باید از یک کابل ۴ رشته ای ترجیهاً مفتولی استفاده کنیم . چون پشت کلید و تقسیم داخل کولر به صورت جای سوکت است بهتر از به سر سیم سوکت یا همان سر سیم وصل کنیم تا اتصال دادن سیم ها آسان شود.

 

سر سیم

سر سیم

بعد از اینکه به سر سیم سوکت وصل کردیم نوبت به کار اصلی یعنی وصل کردن سیم ها می رسد. ابتدا سیم های پشت کلید را وصل می کنیم و رنگ هر سیم را یاد داشت می کنیم . سیم آبی را برای نول انتخاب می کنیم . سیم قرمز برای تند و مشکی برای کند و سیم زرد را برای پمپ انتخاب می کنیم. ( البته این رنگ ها را برای یاد گیری آسان مطرح کردم شما می توانید با توجه به رنگ سیم های کال به دلخواه رنگ ها را انتخاب نمایید)

در شکل زیر نمای پشت کلید را مشاهده می کنید.

کلید کولر آبی

کلید کولر آبی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *