حفر چاه در تهران

حفر چاه تهران

شرکت پگاه تهران پارسه جام با شماره ثبت ۵۲۴۹۰۳ آماده ارائه خدمات تخلیه چاه حفر چاه و لوله بازکنی در سطح شهر تهران و حومه می باشد. هدف ما کسب رضایت مشتریان محترم می باشد به همین منظور جمعی از با تجربه ترین و حرفه ای ترین مقنی ها ، سرویسکار های لوله بازکنی را با ابزار آلات و ماشین آلات روز دنیا مجهز نموده ایم تا بهترین و شایسته ترین خدمات را ارائه نمایند.

حفاری چاه شمال تهران 

۲۲۶۱۲۹۳۹

حفاری چاه مرکز تهران

۸۸۵۴۹۳۳۴

حفاری چاه غرب تهران

۰۹۱۲۴۵۵۵۱۲۳

حفاری چاه شرق تهران

۷۷۰۳۱۷۷۴

****************************************************

تعیین حجم چاه جذبی

برای تعیین مقدار حجم چاه فاضلاب جذبی برای ساختمان چند نکته مهم است از جمله نوع جنس خاک منطقه برای مثال مناطقی مثل تهرانپارس استخر داری خاک رسی هستند و این نوع خاک جذب بسیار پایینی دارد پس در این مناطق باید حجم انباری چاه بالا باشد تا جواب دهد. منطقه ای مثل تهرانسر هم خاک بسیار سستی دارد و نمی توان در آنجا انباری کند و باید حتما میله چاه را کول گذاشت ولی این مناطق جذب بسیار خوب و مناسبی دارند . در این مناطق یک میله خالی ۱۰ متری به اندازه یک چاه ۲۰۰ متری در تهرانپارس کار خواهد کرد. برای مناطقی با خاکی با جذب متوسط ، هر واحد باید ۱۰ متر مکعب چاه داشته باشد . به فرض مثال برای یک ساختمان ۴ واحدی حدودا باید ۴۰ متر انباری با ۱۰ الی ۲۰ متر میله حفر شود. این مبنای پایه است یعنی حداقل باید هر واحد ۱۰ متر مکعب چاه داشته باشد . حفر کردن یک چاه مناسب با میله استاندارد و انباری با پهنا و ارتفاع و طول مناسب و متراژ واقعی توسط بهترین و مجهزترین اکیپ های حفاری چاه شرکت تهران پارسه در تمامی مناطق شهر تهران و حومه با قیمت مناسب .

حفر چاه تهران

حفر چاه تهران

حفر چاه جذبی فاضلاب

انتخاب نوع دفع و چاه بستگی به جنس خاک و نوع زمین و سطح آب زیر زمینی منطقه داشته و در مناطقی که خاک آن به میزان کافی شن و ماسه یا خرده سنگ داشته باشد از چاه جذبی و در مناطقی که خاک آن حاوی رس فراوان یا خاصیت باتلاقی بوده یا سطح آب زیر زمینی بالا باشد (در صورت عدم وجود سیستم فاضلاب شهری) از چاه (مخزن) سپتیک استفاده می گردد.

الف- چاه جذبی
چاه جذبی از سه بخش زیر تشکیل شده است.

۱- گلدونی
لوله های فاضلاب از همه جهات وارد دهانه چاه می شود و همین امر باعث پخش شدن آب درون میله می شود . این آب ها به مرور زمان خاک دیواره را شسته و چاه ریزش می کند. برای جلوگیری از این حادثه ، سر چاه بعد لوله ها گلدانی کار می گذارند تا آب ها را به مرکز چاه هدایت کند تا دیواره ریزش نکند.

۲- میله
میله چاه همان قسمت عمودی چل=اه است که نقش اتصال انباری چاه با سطح زمین را دارد و هم فشار آب را در خاطر ارتفاع ، در کف چاه افزایش می هد. میله را معمولاً به قطر ۷۰ الی ۱۰۰ سانتیمتر و عمق ۶ الی ۲۵ متر حفر می کند. بعد از ۶ متر اولین لایه خاک که جذب مناسبی داشت از همانجا انباری را حفر می کنند.البته بهتر است جهت کاهش اثرات منفی حفر چاه بر سازه ساختمان و ریزش انباری چاه،همواره حداقل عمق میله ۶ متر باشد.

۳- انباره
مخزن گنبدی شکل چاه که در لایه نفوذ پذیر خاک حفر می گردد را گویند و وظیفه آن جمع آوری فضولات و جداسازی آب از فاضلاب توسط نشت در لایه های نفوذ پذیر خاک می باشد.

لازم بذکر است حتما باید آب باران و سطحی از چاه فاضلاب انسانی جدا بوده و بهتر است حد الامکان چاه مربوط به آب باران از چاه فاضلاب انسانی دور باشد.

محاسبه حجم انباره چاه جذبی
حجم انباره چاه جذبی بستگی به میزان نفوذ پذیری خاک محیط، عمر طراحی چاه، تعداد حمام و سرویس بهداشتی در ساختمان و تعداد نفرات ساکن در ساختمان دارد (سهم تولید فاضلاب توسط میهمان ها نیز در ضرایب مربوطه دیده شده است).

برای یک ساختمان با عمر طراحی چاه حداقل ۱۵ سال و جمعا ۳ سرویس بهداشتی در هر آپارتمان به ازای هر نفر ساکن ۸/۲ متر مکعب انباره مورد نیاز است.یعنی برای ۵ واحد بزرگ و ۳۰ نفر ساکن در ساختمان بر اساس محاسبات حجم انباره چاه ۸۴ متر مکعب برای حداقل ۱۵ سال مکفی است.

و برای عمر چاه حداقل ۱۵ سال و جمعا بیش از ۳ سرویس در هر آپارتمان به ازای هر نفر ۳/۳ متر مکعب انباره مکفی است.یعنی برای مثال فوق در این شرایط حجم انباره ۹۹ متر مکعب مکفی است.

البته لازم بذکراست که این محاسبه مشمول چاه آب باران نمی شود.

نکته قابل توجه آنست که بر اساس این محاسبه سطح نفوذ پذیری انباره ۲/۰ برابر مقدار عددی حجم اناره در مقیاس متر مربع باید باشد. یعنی یک انباره ۸۴ متر مکعبی باید حداقل ۸/۱۶ متر مربع سطح نفوذ از کف داشته باشد.

 

حفر چاه

حفر چاه

حفر چاه سپتیک

این چاه از مصالح نفوذ ناپذیر و مقاوم در برابر خوردگی از جمله بتن یا مصالح ساختمانی یا پلی اتیلن و مواد پلیمری و غیره ساخته شده و وظیفه آن حفظ و نگهداری فاضلاب و عدم اجازه نشت از آن یا به آن توسط محیط اطراف بوده و این چاهها میبایست در دوره های کوتاه و مشخص توسط تانکرها یا دستگاه های مخصوص تخلیه گردند.

چاه های سپتیک در دو نوع یک بخشی یا چند بخشی تقسیم میشوند که این تقسیم بندی بر اساس بخش بندی داخلی سپتیک بوده به گونه ای که اگر سپتیک شامل یک بخش باشد لازم است با استفاده از دیوارهای کوتاه به عنوان موج گیر سرعت حرکت فاضلاب در ان را کاهش داده تا امکان جدا شده آب از مواد معلق در فاضلاب ایجاد گردد که به مرور زمان فضولات بصورت لجن در کف مخزن جمع خواهند شد.

کول  گذاری به انباری و میله چاه با قیمت ارزان – کول گذاری باعث استحکام بسیار بالای چاه فاضلاب می شود و می توان به جرات گفت که چاهی که به درستی کول گذاری شده هیچ وقت ریزش نخواهد کرد

کول نوعی بلوک از جنس سیمان است که  در آن از مفتول برای استحکام استفاده شده . کول ها دو نوع دارند کول حلقوی گرد که مخصوص میله چاه است و قطری بین ۶۰ الی ۱۲۰ سانتیمتر دارد و ارتفاع آن ۲۵ سانتیمتر است یعنی هر ۴ تا کول یک متر طول میله را پوشش می دهد. نوع دوم کول انباری است که شکلی تقریبا بیضوی دارد و در کنار هم و روی هم چیده می شود تا فضای داخلی انباری چاه را بپوشاند تا در صورت ریزش کردن احتمالی سقف و دیواره انباری مانع از فروپاشی چاه شود.***