اصول لوله کشی ساختمان

انجام کلیه امور مربوط به لوله کشی آب سرد و گرم ساختمان ، لوله کشی فاضلاب و اجرا و تعمیر و نگهداری موتورخانه های مرکزی ، نصب پکیج و تعمیرات کلی و جزیی در تمامی مناطق تهران.

۲۲۶۱۲۹۳۹ – ۸۸۵۴۹۳۳۴ – ۷۷۰۳۱۷۷۴ – ۰۹۱۲۴۵۵۵۱۲۳

برای انجام صحیح لوله کشی رعایت یک سری اصول در ساختمان الزامی است. نکات مهم در سیستم­های لوله­ کشی

۱- ارتباط بین سیستم لوله­ کشی نیوپایپ و سیستم لوله­ کشی فلزی

جهت ارتباط بین مهره ماسوره نیوپایپ با رزوه مقابل، لازم است تک اورینگ ماسوره داخل پخ ۴۵ درجه اتصال قرار گیرد. به علت اینکه اتصالات فلزی فاقد چنین شرایطی هستند لذا مجاز به ارتباط مستقیم مهره ماسوره نیوپایپ و رزوه اتصالات سیستمهای فلزی نمی­باشیم و حتماً باید از اقلامی مانند مغزی و تبدیل ها بعنوان واسطه مهره ماسوره نیوپایپ و رزوه سیستمهای فلزی استفاده نماییم.

۲- عدم استفاده از اورینگهای متفرقه

با توجه به اینکه طراحی اورینگ اتصالات نیوپایپ به گونه­ ای است که توان عملکرد بلند مدت را در سیستمهای گرمایشی دارد لذا در صورت مفقود شدن اورینگ اتصالات مختلف، مجری مجاز به استفاده از اورینگهای مشابه یا متفرقه نمی­باشد و موظف است اورینگ را از نمایندگی شرکت نیوپایپ تهیه و روی اتصال نصب نماید.

۳- مراقبت از لوله­ ها در مقابل مصالح ساختمانی

با توجه به اینکه در زمان اجرای لوله ­کشی ساختمان، سایر عملیات ساختمانی نیز انجام می­شود، رعایت نکات زیر الزامی است:

الف ـ رول لوله مستقیماً روی کف ساختمان در حال ساخت قرار نگیرد و با قرار دادن کارتن یا مقوا در زیر آن لوله از آسیب احتمالی محافظت شود.

ب ـ مسیر لوله­ کشی از وجود مصالح مختلف ساختمانی از جمله پوکه­ های نوک تیز پاک گردد.

ج ـ پس از اجرای هر مسیر لوله­ کشی و تست و تأیید مهندس ناظر، مسیر لوله مذکور با استفاده از ملات سبک پوشانده شود تا از آسیب احتمالی مصون گردد.

۴- مراقبت از لوله­ ها در مقابل نور مستقیم خورشید

طبق استاندارد، لوله ­های پلیمری در زمان تولید، نگهداری، حمل و نقل و بهره برداری نباید در مقابل نور مستقیم خورشید قرار گیرند. لذا در عملیات لوله کشی در فضاهای رو باز محافظت از لوله­ های نیوپایپ با استفاده از یک پوشش عایق در مقابل نور خورشید ضروری است.

۵- مراقبت از فوم لوله در مقابل نور مستقیم خورشید   مجریان باید دقت نمایند که فوم XPE نباید برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار گیرد لذا در موارد اجتناب ناپذیر باید از عایق مناسب در مقابل نور خورشید برای محافظت از فوم استفاده کرد.

۶- عدم اعمال وزن اضافی به لوله­ های نصب شده

به عنوان یک اصل کلی، به هیچ وجه مجاز به اعمال وزن اضافی روی لوله­ های نصب شده سیستم لوله­ کشی نیوپایپ نمی­ باشیم. لذا قرار گرفتن وزن شیر آلات بهداشتی، وزن شیرهای اصلی و فرعی واحدها، وزن کلکتورها و… روی لوله­ ها به هیچ وجه مجاز نمی ­باشد و در این موارد …

لوله کشی آب و فاضلاب

نیروی های خبره و ماهر تاسیساتی جهت اجرای صفر تا صد لوله کشی آب و فاضلاب و تعمیرات و نگهداری موتور خانه ها در تهران

تعمیرات جزیی و لوله کشی داخل واحد

اگر شیری چکه میکند و یا خراب شده و آب را قطع نمیکند . اگر توالت فرنگی مزلتان خراب است و یا گرفتگی دارد .اگر دیوار و یا سقف منزلتان خیس شده و نم دارد کار را به لوله کشها و تشخیص کار های ماهر شرکت ما بسپارید تا در کوتاهترین زمان و حداقل هزینه برایتان تعمیر نمایند.